Šoproň 2023

2. – 10. června 2023… Jé, co to jé? To je Petr Tůma neboli Medvěd. Největší dobrovolník na světě. Neřekli byste to do něj, ale i přesto, že má přes metrák a do futer se ohýbá, tak je skvělým ultramaratonistou. To on byl hybatelem této akce. Ze Slatiny nad Zdobnicí ve východních Čechách běžel do Šoproně v Maďarsku uctít památku svého pradědy Františka Tůmy. Ten je tam pochován na hřbitově padlých vojáků z 1. světové války. Letos je 105. výročí od jejího ukončení.
A pecka byla, že si mě Petr vzal s sebou jako svého plyšového Medvídka pro štěstí. Po cestě na mě osobně dohlížela Eliška ze mlejna, aby se mi nic nestalo. Kilometr po kilometru jsem jí poslušně následoval. Support s obytňákem nám dělal Driver Tomáš. Z jeho chrápání se ještě teď dělají na Dunaji vlnky.
Musím uznat, že obytňák jako doprovodný auto má jenom samý klady. Postel, sprcha, vařič, co víc si přát. Jako hraničí to až s takovým malým rozmazlováním. Je to fakt luxus. Společně s Eliškou, Petrem a Tomem jsme nadupali 394 kilometrů.
Přejít nahoru