Cyklojízda ČR 2022

1. – 30. června 2022… Jé, co to jé?  S Gufínem, Indim a doprovody jsme vyjeli po Čechách s buchtama v uzlíku vstříc dobrodružstvím ukázat všem pocestným ty naše speciální kola na ruce.
Za velikého potlesku jsme odstartovali v Brně. Našimi vztyčnými body byly České Budějovice, Plzeň, Praha, Račice, Janské Lázně, Hradec Králové a Olomouc. V těchto městech jsme si s vámi společně povídali o handbiku, o životě na vozíku, zasportovali si a zatančili kozáčka. Taky samozřejmě nechyběly špekáčky a pivko. Do konce bohužel nevydržel Gufín, protože mu po cestě upadlo kus zadku.
 
K dispozici jsme měli zapůjčenou dodávku, ve které se vozilo veškeré zázemí. Musím uznat, že nás doprovázeli jen samí výborní kuchaři. Večer všichni skládali hlavy pod jeden velký nafukovací stan.
 
Klikama jsme umotali 1158 km a nastoupali 12132 m.
Každý den nás doprovázeli minimálně dva kamarádi. Ti byli směsicí nejrůznějších profesí. Od studentů, přes kavárníky až po elektrikáře vysokého napětí. Něteří se s námi hendikepovanými setkali úplně poprvé v životě.
 
Nikdy nezapomenu Adamovu hlášku, když na nás při prvním setkání valil oči: „Hoši, když budete něco potřebovat, tak musíte říct co, protože já mám problémy se postarat sám o sebe.“
 
Nakonec se vás kolem nás protočilo přes 30 a já smekám.
Přejít nahoru